.
  1. STRONA GŁÓWNA
  2. Wydarzenia
  3. ZNIKAJĄCE LOKALE

Posłuchajmy jak „znikają” oferowane na cele społeczne fundacji lokale …

W programie Radia RDC „Jest Sprawa” opowiada o tym Zdzisław Bielecki, założyciel Fundacji D.O.M.
Pani dr Monika Madalińska – pulmonolog, Członek Zarządu Stowarzyszenia Lekarze Nadziei komentowała na antenie sytuację w jakiej znalazła się Fundacja D.O.M. – zachęcała do wytrwania w kołataniu do władz Warszawy w staraniach o godny lokal i kontynuowanie działań na rzecz osób ubogich i bezdomnych w stolicy.
O Punkcie Poradnictwa dla Osób Bezdomnych Fundacji D.O.M. jest mowa w pierwszej części audycji Radia dla Ciebie, która dotyczyła szerzej ujętego tematu – wyzwania „bezdomności” organizacji, które pomagają osobom bezdomnym.

W skrócie: w 1997 roku Punkt Poradnictwa Fundacji D.O.M. uzyskał od Zarządu Dzielnicy Ochota obietnicę – potwierdzoną uchwałą – nowego większego lokalu, ale za cenę przeprowadzki do mniej funkcjonalnego obiektu i położonego daleko od głównej arterii dzielnicy. Fundacja przystała na tę uchwałę. Była ona konsekwencją zastrzeżeń mieszkańców kamienicy przy ul. Grójeckiej 20b co do pomocy udzielanej osobom w kryzysie bezdomności.W samodzielne zagospodarowanych podziemiach tego budynku od 1995 roku Fundacja D.O.M. pomagała ubogim i bezdomnym, organizowała konwoje humanitarne, krzepiła gorącą herbatą i rozmową wolontariuszy, pracowników socjalnych, wsparciem psychologicznym – opatrywała na ciele i duszy, pomagała w znalezieniu pracy, schronienia, dostarczała odzież i żywność.

ZNIKAJĄCE LOKALE – niespełnione obietnice Miasta – to kłody rzucane służbie Fundacji D.O.M. wobec osób ubogich i bezdomnych. Kilka ostatnich lat pod znakiem zmagania z biurokracją i #COVID-19 .
Posłuchajcie czy nie za delikatnie, nieśmiało argumentujemy potrzebę przeniesienia do godnej zamiennej siedziby, w której pomieścimy sprzęt i podopiecznych. A może prezes fundacji był zbyt stanowczy w swojej wypowiedzi?

 

Twitter
DFundacja na Twitterze
DFundacja podąża ludzie

Pin It on Pinterest

Skip to content