.
  1. STRONA GŁÓWNA
  2. Wydarzenia
  3. Znikające Lokale Fundacji D.O.M. Marzenie o łaźni dla osób bezdomnych.

2020 – audycja „Twoje Sprawy” TVP-3

Po roku – na jesieni w 2020 roku, w dobie COVID-19, telewizja wróciła do problemu Znikających Lokali Fundacji D.O.M.

Zaskakujący brak rzetelności, odpowiedzialności za słowo. Dowiadujemy się, że pierwszy z obiecanych przez Prezydenta, Rade Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Ochota lokali wymaga kosztownego remontu – to tak jak zaproponować podróż autobusem, który podczas przeglądu w warsztacie wymaga coraz to bardziej skomplikowanych napraw, aż pozostaje pustą karoserią bez silnika, na którego wymianę miasta już nie stać. Autobus – lokal po byłej kotłowni – stoi pusty bez wartości dodanej dla organizacji, której został przyrzeczony na 10 lat od zakończenia remontu uchwałą Zarządu Dzielnicy.

Druga zamienna do pustego autobusu, zaproponowana przez miasto lokalizacja, znajduje się daleko na peryferiach dzielnicy, w niskim ciasnym pawilonie. Po długich staraniach obiecano nam dwa sąsiadujące przez ścianę lokale, na które w lutym 2020 roku wpłaciliśmy tzw. wadium, a w których pomimo niewiele większej powierzchni niż przy ul. Grójeckiej planowaliśmy otworzyć tak potrzebną w stolicy łaźnię dla osób bezdomnych. Niestety z dwóch sąsiadujących lokali w sierpniu 2020 roku oferowano nam jeden, w którym nawet nie pomieścilibyśmy niezbędnego sprzętu.

Wracając do analogi z autobusem: kolejny zdezelowany pojazd w miejskim garażu…

Warto oba programy obejrzeć ponieważ ten powyższy opis nie oddaje z perspektywy roku dynamiki „Twoich Spraw” i celnych reporterskich ujęć – ilustrujących polemikę prowadzoną przy pomocy komunikatora – wiadomo czasy COVID-19.

Jakie jest najlepsze wyjście dla miasta i dla naszej organizacji?

Cele powinny być zbieżne, powinniśmy iść ramię w ramię. A może nadal mam złudzenia i nie czas już śnić o przyzwoitym miejscu na Ochocie czy o łaźni dla osób bezdomnych … Żyjemy w ciekawych czasach ?

https://warszawa.tvp.pl/50614705/archiwum/

Twitter
DFundacja na Twitterze
DFundacja podąża ludzie

Pin It on Pinterest

Skip to content